Dinamik Genç

Sporcumuz Muammer Taylı Üniversiteler arası Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 3. Oldu.

Sporcumuz Muammer Taylı Üniversiteler arası Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 3. Oldu.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü Bilek Güreşi Sporcusu Muammer Taylı Akdeniz Üniversitesi adına katıldığı Üniversiteler Arası Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Sağ kolda 3. olarak Akdeniz Üniversitesi ve Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü’nü onurlandırdı.

Muammer Taylı şampiyona için şunları söyledi.

” Temelini Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü’nde attığım ve Kulüp adina girdiğim musabakalarla Milli Takıma kadar yükseldim. Bu da bana Akdeniz Üniversitesi’nin kapılarını araladı. Turkiye derecelerim oldu. Yurtdışında ülkemi basarili bir şekilde temsil ettim.

Akdeniz Üniversitesi adına katıldığım ilk karşılaşmada da başarımı sürdürdüm. Üniversiteler Arası Bilek Güreşi Turnuvasında 55 kiloda Allah’ın izniyle 3.oldum. mutluyum. Kendi kilomda 28 rakibim vardı ve oldukça zorlu bir musabaka oldu diyebilirim. İnşallah başarımı daha üst seviyelere çıkaracağım.”

Muammer Taylı 2016 yılında Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü adına katıldığı Genc Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda 55 kiloda Sağ Kol Türkiye 2.si ve Sol Kol Türkiye 3.sü olmuş ve Türkiye Bilek Güreşi Millî Takımına seçilmişti.