Dinamik Genç

Atasporumuz Bilek Güreşi’nde Milli Sporcumuz Serkan Bayram NAMAĞLUP TÜRKİYE ŞAMPİYONU Oldu

Akdeniz Dinamik GSK Bilek Güreşi Sporcusu Serkan Bayram 21 Yaş Altı Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda NAMAĞLUP TÜRKİYE ŞAMPİYONU Oldu.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından Antalya-Kemer’de düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü Sporcusu Milli Sporcu Serkan Bayram, namağlup girdiği turnuvadan yine namağlup ayrılarak 85 kilo Sağ ve Sol Kol’da 2017 de kazandığı Şampiyonluğu kimseye bırakmadı.

21 Yaş Altı Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü’nü temsilen katılan Milli sporcumuz, 85 kiloda Hem Sağ hem Sol Kol’da elde ettiği Şampiyonlukla Türkiye’yi yurt dışı müsabakalarda temsil edecek.

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü kafile sorumlusu, Bilek Güreşi İl hakemi ve antrenör İlyas Demiralp, “13 sporcumuzla katıldığımız şampiyonada Milli Sporcumuz Serkan Bayram’ın elde ettiği başarılar bizleri mutlu etti, onurlandırdı. Sporcularımız üzerinde de olumlu bir etki bıraktı. Şampiyona devam ediyor. Bir diğer Milli Sporcumuz Muammer Taylı’nın Sikletinde oldukça cekismeli mucadeler gerçekleşti. Sağ Kol da kendisi 6. oldu. Şampiyonaya iyi hazırlandık. Sporcularımızdan bu sene güzel neticeler bekliyoruz” dedi.

2017 yılında Kemer’de düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 18 Yaş Altı Genç Erkekler müsabakasında 85 kilo Sol Kol’da Türkiye birincisi olan Serkan Bayram bu başarısı ile Millî Takıma seçilerek, Polonya’da düzenlenen Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda Ay-Yıldızlı bayrağımızı temsil etmişti.

Şampiyona 4 Nisan 2018 tarihine kadar Belek’te devam edecek