Dinamik Genç

Antalya AKRAD ile JOTA JOTİ Etkinliği Gerçekleştirdik

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Antalya AKRAD Ortak Jota Joti Programı Gerçekleştirdi

Akdeniz DGSK ile Antalya AKRAD ( Anadolu Kesintisiz İletişim Radyo Amatörleri Derneği) İl Temsilciliğinin ortak düzenlediği program ile Antalya İzcileri Dünya İzcileri ile buluşturuldu.

Her yıl Ekim ayının 3. Haftası gerçekleşen ve bu yıl 62. si düzenlenen, dünya çapında yüzbinlerce izcinin katıldığı, izcileri telsiz aracılığı ve online ortamda buluşturan organizasyon Akdeniz Dinamik gençlik spor kulübü izcileri ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programa katılan izcilere amatör telsizcilik hakkında bilgi verilerek, telsiz İletişiminin doğal afetlerde kesintisiz ve çoğu zaman tek iletişim kaynağı olduğu konusunda bilgilendirme yapıldı.

Programın JOTA kapsamında izcilerin Telsiz ile Ankara, Aksaray, İstanbul , Sivas , İzmir illerimizdeki diğer izciler ile görüşmeleri sağlandı. Faaliyetin JOTİ

kısmında Akdeniz DGSK izcileri Malezya , Polonya, İspanya, İngiltere, Pakistan ve Gürcistan da yaşayan izcilerle online görüntülü görüşmeler yaparak yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

Akdeniz DGSK Başkanı Osman Sarıdiken ” Tüm dünya izcilerinin katıldığı çok amaçlı bir izcilik faaliyeti olan Jota Joti için; Uluslararası nitelikte düzenlenen bu faaliyet dünya izcilerinin, kendi ülkelerinden birbirlerini havada ziyaret etmeleriyle gerçekleşiyor. Bu faaliyet amatör radyocular ve internet aracılığıyla dünyanın her bir yerinden izcilere ulaşılmasını sağliyor. Kulüp olarak Antalya AKRAD ile yeni dönemde faaliyetin izi gerçekleştirmiş bulunuyoruz” dedi.